fbpx

myOXperience

Dowiedz się, jak spełnić swoje marzenia

zobacz więcej

myOXperience

Myślisz o studiach za granicą?

Projekt myOXperience powstał po to, by inspirować młodzież z całej Polski do sięgania po edukację, jakiej pragną. Śledź naszą bazę wiedzy, korzystaj z webinarów, a przede wszystkim weź udział w konkursie. W II edycji do wygrania tygodniowy wyjazd na Uniwersytet Oksfordzki oraz roczne wsparcie doświadczonych mentorów edukacyjnych!

Dates


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/tdjsa/domains/myoxperience.pl/public_html/wp-content/themes/TDJ/template-home.php on line 110

O nas

Inwestujemy w edukację i rozwój, umożliwiając dostęp do najlepszych praktyk, ponieważ wierzymy, że jest to najwyższa wartość, jaką możemy dać społeczeństwu. Mamy doświadczenie we wspieraniu młodzieży w wyjazdach edukacyjnych za granicę – kursach językowych, spotkaniach zapoznawczych czy rocznej nauce w szkołach w Europie i USA. Współtworzymy myOXperience, aby pokazać młodym ludziom, że studia na brytyjskich uczelniach to nie tylko odległe marzenie, ale są w ich zasięgu!

Jesteśmy fundacją założoną przez polskich studentów Oxfordu i Cambridge. Zajmujemy się promocją studiów na najlepszych zagranicznych uczelniach i za darmo pomagamy uczniom polskich liceów w procesie aplikacji na nie. Wierzymy, że każdy, niezależnie od sytuacji materialnej, powinien mieć równe możliwości rozwijania swojego talentu. Nasza fundacja funkcjonuje w ramach międzynarodowej organizacji Project Access.

Q&A

Konkurs jest wspólną inicjatywą TDJ Foundation i Project Access. Naszym celem jest uświadamianie polskiej młodzieży o możliwościach edukacji zagranicznej i wspieranie jej w realizowaniu tego planu. W ramach wyjazdu opowiemy uczestnikom o różnych aspektach studiowania w Wielkiej Brytanii i zorganizujemy zajęcia mające na celu rozwijanie ich pasji akademickich. Będą one dotyczyć szerokiej gamy tematów i dyscyplin, z którymi uczniowie liceum mogli wcześniej nie mieć kontaktu, takich jak psychologia czy ekonomia. Dlatego też zapraszamy do aplikowania osoby z każdym profilem zainteresowań!

Nie! Organizatorzy finansują laureatom: – Przelot i transport z Warszawy do Oksfordu i z powrotem, – Ubezpieczenie, – Nocleg i wyżywienie w Oxfordzie, – Udział w zajęciach oraz ewentualne potrzebne materiały. Zwycięzcy konkursu we własnym zakresie muszą jedynie dotrzeć na miejsce zbiórki, czyli na lotnisko w Warszawie.

W trakcie wyjazdu uczestnicy będą brać udział w wykładach i zajęciach z profesorami Uniwersytetu. Żeby w pełni skorzystać z tych możliwości, uczestnik powinien płynnie posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie.

Laureaci konkursu w dniu wyjazdu muszą mieć ukończone 16 lub 17 lat.

Zakwaterowanie i wszystkie posiłki zapewnione są przez nas we współpracy z Jesus College, jednym z 38 kolegiów składających się na Uniwersytet w Oxfordzie. Uczestnicy mieszkać będą w pokojach zajmowanych zwykle przez studentów.

W wyjeździe będą uczestniczyć laureaci konkursu. Ich liczba uzależniona jest, od jakości aplikacji. Planujemy zaprosić około 30 osób.

Od każdego uczestnika wymagamy pisemnej zgody rodziców na udział w wyjeździe i zatwierdzenia jego regulaminu.

Nasz plan przewiduje trzy główne typy zajęć:

  • Akademickie – dzięki współpracy z jednym z kolegiów Uniwersytetu w Oxfordzie jesteśmy w stanie zapewnić uczestnikom wiele godzin zajęć z pracownikami naukowymi. Laureaci wezmą udział w popularnonaukowych wykładach, warsztatach oraz zajęciach na wzór ‘tutoriali’, które stanowią sedno nauki na Uniwersytecie. Odwiedzimy także departamenty, takie jak departament fizyki i ekonomii, gdzie posłuchamy jak profesorowie opowiadają o badaniach w swoich dyscyplinach.
  • Warsztaty TDJ Foundation i Project Access – Mentorzy z Project Access i TDJ Foundation podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z zagraniczną edukacją. Będziemy także pracowali nad metodami planowania osiągania celów. Mentorzy Project Access wraz z akademikami z uniwersytetu przybliżą uczestnikom procedurę rekrutacji na Oxford, możliwości przygotowania do niej i opowiedzą o stypendiach i źródłach finansowania takich studiów.
  • Zwiedzanie – W ramach wyjazdu planujemy odwiedzić zabytki i muzea Uniwersytetu w Oxfordzie. Zobaczymy wiele kolegiów – autonomicznych domów razem składających się na uniwersytet. Zwiedzimy też między innymi Oxfordzkie Muzeum Historii Naturalnej i muzeum Pitt Rivers zawierające artefakty kultur całego świata.

Jako że w naszej rekrutacji nie ograniczamy się do konkretnej grupy przedmiotowej, stoimy przed trudnym zadaniem wybrania najlepszych osób z bardzo różnorodnej puli. Przy ocenianiu aplikacji cenimy sobie przede wszystkim umiejętność formułowania i odnoszenia się do argumentów. Dalszy etap rekrutacji wymaga od aplikantów krótkiej formy pisemnej, w której skomentują przedstawione im stanowisko. Patrzymy również na inicjatywę i motywację aplikantów, cenimy sobie własny wysiłek w rozwijaniu swojego potencjału na każdej płaszczyźnie, może to być czytanie książek, uczestniczenie w wykładach albo przygotowania do konkursu. Bierzemy również pod uwagę sytuację socjoekonomiczną aplikantów – rozumiemy, że osiągnięcie pełni swojego potencjału może być trudniejsze dla osób z miejsc oddalonych od najlepszych ośrodków edukacji, lub takich, które nie mogą zapewnić sobie dodatkowych lekcji bądź zajęć.